Poznaj Korzyści z prowadzenia oddziału przedsiębiorcy zagranicznego w Polsce

2023-01-02 Komentarze są wyłaczone.

Szukasz alternatywy dla Sp z o.o. czy jednoosobowej działalności gospodarczej? Zastanów się nad zaletami prowadzenia oddziału zagranicznego przedsiębiorcy w Polsce lub spółki jawnej z zagranicznymi udziałowcami. Kancelaria Prawna Semper Paratus może pomóc w podjęciu decyzji, która struktura biznesowa najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym korzyściom związanym z prowadzeniem polskiego oddziału zagranicznego przedsiębiorcy.

Brak składek na ubezpieczenie społeczne

Jedną z głównych korzyści związanych z prowadzeniem polskiego oddziału zagranicznego przedsiębiorcy jest to, że nie podlega on żadnym składkom ZUS. Oznacza to, że możesz zatrzymać więcej pieniędzy w kieszeni, w przeciwieństwie do konieczności comiesięcznego wypłacania dodatkowych środków na składki na ubezpieczenia społeczne. To znacznie ułatwia małym firmom lub początkującym przedsiębiorcom zaoszczędzenie pieniędzy na kosztach administracyjnych, które mogą mieć kluczowe znaczenie na wczesnych etapach zakładania np. sklepu w Polsce.

Niski podatek dochodowy

Należny podatek dochodowy, który płaci oddział, wynosi zaledwie 9%. Jest to znacznie mniej niż w przypadku innych form struktur biznesowych, takich jak Sp z o.o., gdzie należny podatek dochodowy waha się od 15% do 19%. Ta niska stawka pomaga przedsiębiorcom zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy przy składaniu corocznych zeznań podatkowych i pozwala im reinwestować większe zyski z powrotem w ich działalność, zamiast przekazywać je w postaci podatków.

Brak odpowiedzialności osobistej

W przeciwieństwie do wspólników spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, osoby zarejestrowane w KRS jako upoważnieni przedstawiciele oddziałów nie odpowiadają w żaden sposób własnym majątkiem i nabytkami. Daje to przedsiębiorcom dodatkowy spokój ducha, wiedząc, że nie będą oni osobiście odpowiedzialni za jakiekolwiek zobowiązania wynikające z ich przedsięwzięć biznesowych. Daje im to również większą swobodę w podejmowaniu decyzji o tym, jak chcą rozwijać swoją działalność, bez martwienia się o potencjalne konsekwencje prawne w przyszłości, jeśli coś nie pójdzie zgodnie z planem.

Podsumowując, istnieje wiele korzyści związanych z prowadzeniem polskiego oddziału zagranicznego przedsiębiorcy lub spółki jawnej z zagranicznymi udziałowcami jako alternatywnej formy struktury biznesowej w stosunku do Sp z oo i jednoosobowej działalności gospodarczej. Nie tylko oszczędzasz na kosztach administracyjnych unikając składek ZUS i korzystając z niższych stawek podatku dochodowego, ale także zyskujesz osobistą ochronę przed wszelkimi zobowiązaniami zaciągniętymi w ramach prowadzonej działalności. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem oddziału w Polsce i potrzebujesz porady, która forma najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, skontaktuj się z Kancelarią Prawną Semper Paratus już dziś! Znają wszystkie odpowiedzi i pomogą Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą Twojego przyszłego przedsięwzięcia.