Dlaczego spółka LTD i oddział zagranicznej firmy w Polsce to idealne połączenie

2023-01-11 Komentarze są wyłaczone.
Dla przedsiębiorców szukających możliwości rozszerzenia działalności za granicą, istnieje wiele możliwości. Jednym z ważnych czynników jest optymalizacja działalności pod kątem zgodności z przepisami podatkowymi i prawnymi. Polska oferuje wyjątkową okazję dla przedsiębiorców, aby to zrobić, łącząc spółkę LTD z oddziałem firmy zagranicznej. Sprawdźmy, dlaczego może to być idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Korzyści podatkowe

Najbardziej oczywistą korzyścią z połączenia spółki LTD i oddziału spółki zagranicznej w Polsce jest niska stawka podatkowa. Przy stawce 9% można zaoszczędzić sporo pieniędzy na podatkach, jednocześnie zapewniając, że firma pozostaje w zgodzie z lokalnymi przepisami. Dodatkowo, nie będziesz musiał płacić żadnych składek na ubezpieczenie społeczne, które mogą się szybko sumować, jeśli prowadzisz działalność w wielu krajach. Oznacza to więcej pieniędzy w Twojej kieszeni i mniej stresu związanego z poruszaniem się po skomplikowanych lokalnych przepisach podatkowych.

Ochrona prawna

Kolejną zaletą założenia chociażby sklepu w formie spółki LTD i oddziału spółki zagranicznej w Polsce jest to, że ogranicza to Twoją osobistą odpowiedzialność w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak z Twoim przedsięwzięciem biznesowym. O ile w polskich spółkach członkowie zarządu lub prokurenci podlegają odpowiedzialności osobistej, o tyle w przypadku prowadzenia Oddziału Spółki Zagranicznej nie ma takiego ryzyka, ponieważ oddział reprezentuje tylko jedna osoba. Ponadto, ponieważ Oddziały nie wymagają rejestracji w Centralnym Rejestrze Właścicieli Beneficjentów, właściciele mogą zachować anonimowość w stosunku do polskiego systemu – co pozwala im skupić się na swojej działalności bez obaw o zbędne wymogi informacyjne.

Wnioski

Połączenie spółki LTD i oddziału spółki zagranicznej w Polsce oferuje przedsiębiorcom liczne korzyści przy rozszerzaniu działalności za granicą. Nie tylko będą cieszyć się niższymi podatkami i mniejszymi opłatami ZUS, ale także skorzystają z większej ochrony prawnej ze względu na ograniczoną odpowiedzialność osobistą i anonimowy status na papierze w ramach polskiego systemu. Jeśli szukasz idealnego sposobu na prowadzeniu biznesu i płaceniu niższych podatków, ta kombinacja może być dokładnie tym, czego potrzebujesz.